כתיבת סיפור חיים – מחיר

כמה עולה כתיבת ביוגרפיה?

הסכמה על עלות כתיבת ביוגרפיה מושגת בהבנה לגבי כמה פרמטרים

עלות כתיבת ביוגרפיה תלויה בכמה גורמים, ומכאן שהיא משתנה מסיפור לסיפור. בתהליך כתיבת סיפור חיים המחיר הבסיסי נקבע  לפי פרק, והוא כולל פגישה לצורך ראיון שנמשכת כשעתיים, ובעקבותיה אני כותב ושולח פרק טיוטה בהיקף של 2500-3000 מילים. המחיר כולל מעבר אחד של תיקונים שנדרשים בטיוטה הראשונה.

יש הבדלים גדולים במחיר על פי אופן כתיבת הביוגרפיה

אם המספר כותב בעצמו את אוטוביוגרפיה שלו במחשב ונדרשת עריכה לשונית וספרותית, המחיר הוא כמה מאות שקלים לפרק. אם הוא כותב את סיפורי החיים שלו בכתב יד המחיר עולה מפני שנדרשת מצד כותב הביוגרפיות גם הקלדת התוכן למחשב. כאשר הביוגרף מגיע לפגישה שבועית עם המרואיין בביתו לצורך כתיבת כל פרק, אזי המחיר הבסיסי לפרק מגיע ליותר מאלף שקלים, אבל יש הנחה גדולה "על כמויות", לפי מספר הפרקים בביוגרפיה.

יש הנחה משמעותית בעלות כתיבת ביוגרפיה לפי מספר הפרקים.

כשאני למדתי בקורס לכתיבת ביוגרפיות וסיפורי חיים, ההנחיה היתה שביוגרפיה צריכה להקיף כשישה או שבעה פרקי חיים. אבל החיים נמשכים היום הרבה יותר שנים מבעבר, והאירועים מתרחשים בקצב מסחרר. לכן כל הביוגרפיות שכתבתי עד היום כוללות לפחות 14 ועד 20 פרקים. ככל שעולה מספר הפרקים באוטוביוגרפיה יורד בעשרות אחוזים המחיר לכל פרק. לכן כדאי לברר לפני תחילת כתיבת סיפור חיים מחיר.

ArrowsRed560x80

משה נשריכדי לפתח, לתעד ולשמר את הביוגרפיה המשפחתית שלכם בדרך של כתיבת סיפורי חיים של הוריכם, מוזמנים להתקשר לשיחה ולפגישת היכרות חינם וללא התחייבות:
משה נשרי:

054-4399161
דוא"ל: mnishri@gmail.com
עלות כתיבת ביוגרפיה יורדת

המחיר יורד כככל שמספר הפרקים עולה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *