כתיבת סיפור חיים

כתיבת אוטוביוגרפיה כתהליך אישי מרפא וחוויה של תיקון הלב

בתהליך אישי ואינטימי של כתיבת סיפור חיים המרואיין המספר עובר גם תהליך מרפא, כזה שמאפשר לו לחוות חוויה רגשית בעלת ערך מוסף, יחד עם תיקון הלב. תהליך אישי ורגשי כזה כולל מצידו של כותב הביוגרפיות הקשבה רגישה, תחקיר, כתיבה ועריכה של מגוון סיפורי חיים. כתיבת סיפור חיים מאפשרת לאדם שמספר לביוגרף את סיפורי חייו לעבור בתהליך הרגיש הזה גם חוויה של תיקון, בעצם זה שהוא מריץ כך מחדש את "הסרט של חייו".

כדי להעניק להוריכם במתנה תהליך מרפא וחוויה רגשית בעלת ערך מוסף  להם ולכם, אתם מוזמנים להתקשר אלי לשיחה ולפגישת היכרות חינם וללא התחייבות  054-4399161 – משה נשרי

מומחים ומחקרים קובעים שכתיבת ביוגרפיה היא תהליך מרפא

מחקרים רבים מוכיחים, והמומחים בתחום זה בטוחים, שתהליך הסיפור מחדש והשחזור שמתרחש במהלך כתיבת אוטוביוגרפיה תורם לרווחתם ובריאותם של המרואיינים תוך כדי הסיפור, מסייע להפגת בדידותם, ומביא לשיפור ולתיקון במערכת היחסים שלהם עם בני משפחתם.

הוכח שכתיבת סיפורי חיים מחזירה לקשישים את טעם החיים

הוכח שהתהליך שעובר המרואיין המספר, מהווה עבורו גם סוג של תרפיה, כלומר שזהו תהליך מרפא, שמאפשר לו חוויה של תיקון. תהליך אישי כזה כולל מצידי הקשבה רגישה, תחקיר, כתיבה ועריכה של שלל סיפורי חיים. זה גם מה שהניע את הביוגרפיה הראשונה שכתבתי, שנכתבה ראשית לכל מתוך תקווה שתביא מרפא. אחד הבנים יצר איתי קשר. הוא סיפר שאביו רב-הפעלים ירוד כעת מבחינה בריאותית. הוא הבהיר לי שהמוטיבציה העיקרית שלהם לכתיבת הביוגרפיה היא התקווה שהתהליך הנרטיבי – סיפורי שאביהם יחווה איתי יתרום לשיפור במצבו. נפגשתי עם האב 18 פגישות. באחת הפעמים שהתקשרתי לדרוש בשלומו, הוא ענה לי בבת-צחוק: "אתה מחזיק אותי בחיים".

ArrowsRed560x80

משה נשריכדי להעניק להוריכם במתנה תהליך מרפא ומעניק משמעות , שיאפשר להם ולכם חוויה של תיקון הלב , אתם מוזמנים להתקשר אלי לשיחה ולפגישת היכרות חינם וללא התחייבות: משה נשרי: 054-4399161 דוא"ל: mnishri@gmail.com

One thought on “כתיבת סיפור חיים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *